Факультет міжнародних відносин та романо-германської філології

Спеціальність: міжнародні відносини (бакалавр, магістр)

Кваліфікація: політолог-міжнародник, перекладач.

Форми навчання: очна, заочна

 

На факультеті міжнародних відносин працює студентське наукове товариство "Євроклуб", яке надає змогу студентам брати участь в міжнародних конференціях та семінарах, відвідувати зарубіжні ВНЗ та міжнародні організації.

На факультеті періодично проводяться зустрічі з представниками іноземного дипломатичного корпусу.

Факультет провів 14 випусків спеціалістів і 8 випусків магістрів з міжнародних відносин. Понад 37 % випускників працюють у державних структурах за фахом, зокрема в Міністерстві закордонних справ України, Міністерстві оборони України, Міністерстві економіки України, Міністерстві надзвичайних ситуацій України, профільних Комітетах Верховної Ради України, Президії Академії Наук України, Секретаріаті Кабінету міністрів України, Міністерстві культури України, Адміністрації Президента України тощо. Понад 15% випускників – науковці, аспіранти та викладачі вузів. Із них 12 випускників – Чабала О. (випуск 2000 р.), Полтораков О. (випуск 2000р.), Троцький Я.(випуск 2002 р.), Конах В. (випуск 2002р.), Врадій О. (випуск 2003 р.), Халаджи В.(випуск 2002 р.), Юрченко–Княждвірська К. (випуск 2003р.), Донченко Є. (випуск 2003 р.), Рязанова-Плаксенко М. (випуск 2004 р.), Вонсович О.(випуск 2004 р.), Логвіненко С. (випуск 2006 р.), Пилявець О.(випуск 2010 р.) здобули вчений ступінь кандидата політичних наук. Майже 48% випускників працюють консультантами в політичних партіях, громадських організаціях, помічниками народних депутатів України, в іноземних посольствах та представництвах міжнародних організацій, бізнесових структурах.

На факультеті міжнародних відносин викладають відомі вчені України, які мають практичний досвід дипломатичної діяльності, зокрема професор Лещенко Л.О., професор Перепелиця Г.М., професор Масляк П.О. тощо. Понад 80% викладацького складу факультету – доктори і кандидати наук.

Студенти факультету міжнародних відносин є організаторами таких студентських громадських організацій, як Український студентський євроатлантичний форум (УСЄАФ), Євроклуб, Осередок молоді патріотичного спрямування «Борисфен», клуб вивчення норвезької мови «Вікінг» тощо. Організації сприяють поїздкам студентів на міжнародні конференції, симпозіуми, науково-практичні семінари, фестивалі, в таких країнах, як Велика Британія, США, Японія, Польща, Данія, Литва, Молдова, Норвегія, Російська Федерація, Австрія, Швейцарія, Франція, Німеччина, Чехія, Словаччина, Румунія.

Студенти-міжнародники вивчають англійську мову як базову і як другу іноземну за власним вибором – французьку, німецьку, іспанську, норвезьку. На базі факультету періодично проводяться зустрічі, на які запрошуються іноземні дипломати та відомі українські політики, зокрема Мороз О.О., Литвин В.M., Тарасюк Б.І., Осташ І.І., Лук’яненко Л.Г., Семенюк В.П., Асадчев В.М., Ніколаєнко С.М., Катеринчук М.Д., Королівська Н.Ю., Шкіль А.В., Мусіяка В.Л. та інші.

Викладачі та студенти факультету стали бажаними гостями таких телепередач, як «Я так думаю», «Спокуса владою», «Свобода слова», «Знайдемо вихід» тощо. Студентка IV курсу Ганна Базіло в жовтні 2008 року перемогла у Всеукраїнському політичному ток-шоу «Спокуса владою».

Студенти факультету є активними учасниками Брейн-рингу на кращу інтелектуальну команду серед вузів недержавної форми власності. У 2008 році вони вибороли ІІ почесне місце, а в 2009 році інтелектуали-міжнародники на чолі з капітаном команди – студенткою ІІІ курсу Каріною Бічко здобули І місце і нагороджені пам’ятним кубком організаторів Брейн-рингу.

У квітні 2012 р. переможницею Стипендіальної програми «Zavtra.UA» Фонду Віктора Пінчука стала студентка Академії Федорова Катерина завдяки своїй наполегливій праці. Катерина вже має 6 наукових публікацій, 2 з яких були видані іспанською мовою. Бере участь у православних конференціях зі своїми науковими статтями , на літературних вечорах – зі своїми науковими віршами, прозою та філософськими есе.

Після закінчення бакалаврської програми студенти мають змогу поступати на безкоштовне навчання на магістерську програму в зарубіжні університети, зокрема Маастрихтський (Нідерланди), Центральноєвропейський (Угорщина), коледж Європейського Союзу(Польща) та інші.

У 2010 році між Київською гуманітарною академією та норвезьким інститутом району Бюскерюд було підписано спільний меморандум. Студенти Академії мають можливість навчатися на факультеті прав людини та мультикультуралізму вищеназваного вузу. Факультет територіально знаходиться у м.Драммен, неподалік віл столиці Норвегії Осло. У серпні 2010 року студенти Академії Рарок Наталія та Божук Анна буди першими, хто поступив на безкоштовне навчання. У 2012 році семеро студентів Академії (Коломієць Катерина, Антоник Анастасія, Домак Парасковія, Кропивченко Анна, Соловей Ірина, Кирилюк Анатолій та Сащенко Олег) поступили на дворічну магістерську програму вищеназваного факультету, що складає понад 20% всього набору (всього на I курс магістерської програми в 2012 році поступило 28 студентів з 16 країн Азії, Європи, Африки та Америки). По закінченню навчання у 2014 році українські студенти отримають диплом магістра вищезгаданого норвезького ВНЗ та кваліфікацію «магістр з прав людини та мультикультуралізму».

Спеціаліст міжнародних відносин може працювати в таких сферах: дипломатичній, консульській, зовнішньоторговельній, валютно-фінансовій, інвестиційно-кредитній, митній та в інших сферах зовнішньої політики та міжнародних відносин.

МАГІСТРАТУРА

факультет міжнародних відносин готує фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "магістр".

  • На навчання за рівнем "магістр" рекомендуються на конкурсній основі особи, які здобули фахову базову віщу освіту в акредитованих ВНЗ, мають поглибленні знання з обраної спеціальності, виявили творчі здібності науково-дослідної, науково-педагогічної діяльності та в процесі навчання досягли найвищих показників успішності.

  • Зарахування на навчання за рівнем "магістр" проводиться до 15 липня поточного року на підставі результатів конкурсу та укладених договорів.

 

Декан факультету: доц. Філіпнєнкова Людмила Борисовна