Публічна лекція Тоні Блера


23 жовтня 2012 року у Дніпропетровську за сприяння Фонду Віктора Пінчука відбулася зустріч колишнього прем’єр-міністра Великобританії Тоні Блера з активною українською молоддю. Під час зустрічі високоповажний гість виступив з доповіддю «Модернізація країн у XXI столітті» та відповів на численні запитання аудиторії.

У зустрічі взяли участь близько 1600 учасників та переможців стипендиальної програми Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA» з усіх куточків України. Серед представників активної української молодді була і студетка VI курсу факультету міжнародних відносин Київської гуманітарної академії, учасниця стипендиальної програми Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA» Гушлевська Ольга.

Під час доповідді Тоні Блер представив своє бачення ключових факторів, що впливають на розвиток та модернізацію країн в наш час: «У ХХІ столітті найкраще працюють вільні і відкриті суспільство та економіка. Вільне суспільство означає, що люди вільні генерувати нові ідеї, бути креативними, знаходити нові шляхи для роботи. Якщо світ швидко змінюється, то і ви маєте змінюватись швидко, щоб не залишитися на узбіччі. В цьому світі успішними будуть люди, що відкриті до нових ідей».

Тоні Блер наголосив на тому, що освіта є життєвоважливою складовою у створенні успішного майбутнього країн в усьому світі: «Освіта стає основною складовою майбутнього країни. Країни, які хочуть бути успішними у ХХІ столітті мають сфокусуватись на створенні якісних вищих навчальних закладів і зробити їх основою для розвитку інтелекту, здібностей та технічного прогресу».

Крім того, Блер сфокусував увагу слухачів на важливості підвищення ефективності роботи урядів, зазначивши що «у наш час ми залишили позаду старі ідеї поділу на «правих» та «лівих», які домінували у ХХ столітті. Сьогодні ми живимо в еру уряду, який має менше концентруватись на питаннях ідеології, а більше – на ефективності, на тому як втілити ідеї в життя».

(інформацію підготувала студентка VI курсу факультету МВ Гушлевська Ольга)