Телеміст із Брюсселем


1 березня 2012 року на базі Київської гуманітарної академії відбулася агломовний телеміст зі штаб-квартирою НАТО у Брюсселі, яка була присвячена обговоренню сучасних викликів міжнародній безпеки в контексті порядку денного саміту НАТО в Чикаго 20-21 травня 2012 р. Відео-конференція була ініційована Український студентським євроатлантичим форумом (УСЕАФ) та Євроклубом Київської гуманітарної академії за підтримки Центру інформації і документації НАТО в Україні й Атлантичної Ради України. Англомовним модератором зустрічі була студентка V курсу факультету міжнародних відносин Київської гуманітарної академії Федорова Катерина.

Учасниками конференції стали студенти і викладачі факультету міжнародних відносин Київської гуманітарної академії, представники громадських неурядових організацій. Тему обговорення учасники УСЕАФу та Євроклубу визначили з урахуванням актуальності сучасних проблем і загроз безпеки гідну участь в вирішення яких приймає і Україна. Зокрема, йдеться про участь у миротворчих місіях НАТО і можливості приєднання до місії «Океанський щит» в Аденській затоці, співпраці з питань безпеки під час проведення футбольного форуму ЄВРО 2012 та інші. Неформальними приводами для обговорення цих питань стали: перша річниця візиту 24 лютого 2011 р. до України Генсека НАТО А.Ф.Расмуссена, коли були підтверджені базові засади і форми подальшого розвитку конструктивного партнерства України з НАТО. Про актуальність обговорення цих питань в контексті порядку денного саміту НАТО в Чикаго свідчить і можливість участі в його заходах Президента В.Януковича, про яку вже повідомили ЗМІ.

В рамках телемосту, який тривав більше години, бачення зазначених питань з боку Альянсу презентував представник штаб-квартири НАТО Хосе Марія Лопес–Наварро, а присутні мали змогу задати йому чисельні питання.

В своєму виступі представник НАТО зосередив увагу на трьох основних питаннях, які займуть чинне місце у порядку денному саміту в Чикаго:

- Афганістані, зокрема, проблемах, пов’язаних з завершення місії Альянсу у 2014 р.;

- Ініціативі НАТО щодо «розумної оборони» («smart defence») та можливостях її імплементації для членів і партнерів Альянсу;

- розвитку партнерства НАТО з міжнародними організаціями та партнерами Альянсу, зокрема з Україною і РФ, в рамках ПРО.

Під час подальшого обговорення учасники порушили такі питання:

- обговорення порядку денного саміту НАТО в Чикаго;

- перспективи співробітництва України з НАТО в контексті запрошення Президента В. Ф. Януковича на Чикагський саміт 2012 року;

- проблеми безпеки у Чорноморському регіоні;

- співробітництва НАТО та ЄС у безпековій сфері після підписання Лісабонського договору;

- можливості отримання і користування інформацією щодо актуальних проблем міжнародної безпеки та НАТО зокрема.

Дана конференція вперше проводилася в стінах Київської гуманітарної академії. УСЕАФ та Євроклуб виступили з ініціативою проводити подібні заходи на регулярній основі. У подальшому передбачається запрошення представників інших навчальних закладів, зацікавлених державних установ, дипломатичних місій.

Йдеться і про можливість участі представників України в молодіжному форумі, який традиційно відбудеться під час саміту в Чикаго, а також подібних заходах у Братиславі та Берліні, які також обговорювалися під час телемосту.

(інформацію підготувала студентка V курсу факультету МВ КГА Федорова Катерина)