Науково-практична конференція «Тенденції розвитку міжнародних відносин у ХХІ столітті»


15 листопада 2014 р. відбулась чергова науково-практична конференція студентів факультету міжнародних відносин та романо-германської філології й економічного факультету на тему «Тенденції розвитку міжнародних відносин у ХХІ столітті».

Урочисте відкриття конференції розпочалось із вступної промови першого проректора Київської гуманітарної академії Молдованова М.І., який у своїй доповіді зазначив, що залучення студентів до наукової роботи відіграє важливу роль у навчальному процесі.

На конференції з доповідями виступили провідні викладачі академії: Марчук В.П., Стародуб-Підберезна Т.С., Вонсович О.С., Крапівін В.П., Чайка Г.Л., Левченко О.М.У своїх доповідях вони акцентували увагу на фундаментальних та прикладних проблемах міжнародно-політичної науки, зокрема: концептуально-методологічних аспектах регіональної компаративістики, особливостях реалізації сучасної зовнішньої політики Російської Федерації в контексті норм та принципів міжнародного права, необхідності реформування системи забезпечення національної безпеки України в умовах інтеграції нашої держави до загальноєвропейського безпекового простору, а також ключових проблемах реалізації зовнішньоекономічної стратегії країни в умовах збройного протистояння на південному сході та анексії Російською Федерацією Криму.

Важливо зазначити, що під час відкриття конференції та роботи секцій активну участь в обговоренні нагальних проблем розвитку Української держави взяли не лише студенти, що навчаються в магістратурі, але й гості заходу та безпосередньо викладачі профільних кафедр академії. Виступи студентів продемонстрували високий теоретичний рівень підготовки студентів, вміння використовувати сучасний методологічний інструментарій для проведення політичних та економічних досліджень й належний рівень розуміння ними актуальних проблем внутрішньої та зовнішньої політики нашої держави.

Доповіді студентів під час заходу були присвячені актуальним проблемам регіональної безпеки Африканського та Південно-тихоокеанського регіонів, зовнішньополітичним стратегіям провідних держав світу (США, КНР, Японія, Іран), аналізу викликів загальноєвропейській безпеці, обумовлених російською агресією проти України, окупацією Криму та подіями на південному сході нашої держави; окресленню традиційних та новаторських методів ведення дипломатичної служби на прикладі Російської Федерації та США, а також питанням підвищення конкурентоспроможності та фінансової стабільності українських підприємств.

За результатами роботи конференції видано "Студентський науковий вісник" (випуск 5), який містить наукові доробки студентів, що навчаються у магістратурі, а також доповіді викладачів профільних кафедр Київської гуманітарної академії.

Педагогічний склад академії бажає студентам успіхів при проведенні подальших наукових досліджень та вдалої практичної діяльності!