Лекція “The Danish Ombudsman Institution”


Скандинавсько-Український Альянс – громадська організація, створена на початку 2014 року, метою якої є розвиток та запровадження ініціативи подальшої демократизації українського народу. Представники організації встановили контакти з українськими неурядовими організаціями, що розділяють ті ж самі цінності прав людини та принципи демократії, що й СУА та навіть делегували спостерігачів під час виборів в Україні в травні та жовтні 2014 року.

В ході зустрічі студенти ознайомилися з особливостями політичного, юридичного та соціального виміру інституту Омбудсмена в Данії. Лектори дали відповідь на питання: «Чому інститут Омбудсмена користується великою повагою й авторитетом в Данії, та чи можливо це в Україні?» Були чітко висвітлені аспекти діяльності даного інституту та йог специфіка.

Цікаво, що в Україні посада Омбудсмена існує з 1998 року і називається «Уповноважений Верховної Ради України з прав людини». З 24 квітня 2012 цю посаду обіймає Валерія Лутковська.

Захід було проведено у форматі діалогу, тож студенти мали змогу поділитись власними думками та ідеями.

В ході дискусії учасники дійшли висновку, що даний інститут може бути вкрай дієвим і в Україні, але за умови, що він буде користуватись довірою серед населення.

Зауважимо, що кожен з учасників мав змогу почути, так би мовити з перших вуст, про деякі принципи права Данії, дізнатись, що ж робить цю маленьку країну однією з найменш корумпованих країн у світі. Такий досвід може бути перейнятий і Україною.

Варто відзначити, що атмосфера всього заходу була дуже легкою, дружньою та доброзичливою. Учасники змогли встановити тісні контакти, домовитися про подальшу співпрацю та приєднатися до СУА.

Наступного дня, студенти факультету міжнародних відносин Київської Гуманітарної Академії провели екскурсію гостям із Данії в Національний музей історії України.