Участь студентів Центрально-Європейського Університету в міжнародній конференції «Протидія інформаці


29 січня 2016 року в Українському кризовому медіа центрі (Український дім, Хрещатик 2, м. Київ) відбулася одноденна міжнародна конференція на тему «Протидія інформаційній війні в Україні».

Організатори: Асоціація Атлантичного Договору, Бельгія. Громадська Ліга Україна – НАТО, Україна. Український кризовий медіа центр, Україна.

При сприянні: Відділу Громадської Дипломатії НАТО.

Участь у конференції взяв Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, який вважає, що в гібридній війні, розв'язаній Кремлем проти України кидати всі сили на боротьбу з російською пропагандою було б найбільшою помилкою. Джеффрі Пайєтт запропонував Україні побороти вплив російської пропаганди не контрзаходами, а економічним розвитком і боротьбою з корупцією. «Єдиною «зброєю» України має стати успішний розвиток, створення успішної, модернізованої, європейської та демократичної України. Це і буде потужним ударом по російській пропаганді», - впевнений американський посол.

Сергій Джердж, голова Громадської Ліги Україна-НАТО, зазначив, що попри економічні проблеми в Росії та скорочення всіх статей бюджету, єдиний напрямок де фінансування збільшується – це пропаганда. Все більше і більше російських ресурсів інвестується в державні і контрольовані ЗМІ. Росія збільшила фінансування міжнародно-трансльованих телеканалів «RT» і «Росія сьогодні» навіть попри великі бюджетні скорочення. У 2016 році, канал «RT», який поширює інформацію англійською, іспанською та арабською мовами, отримає 19 млрд. рублів підтримки. У загальній сумі, Росія виділила 80,2 млрд. рублів для державних ЗМІ, що на 30% більше в порівнянні з минулим роком.

В другій половині конференції відбулась колективна дискусія.

В обговоренні взяли участь посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба; посол Естонiї в Україні Сулев Канніке; керівник програм в Україні Асоціації Атлантичного Договору Дмитро Райський; співзасновник Українського кризового медіа центру Василь Мірошниченко; заступник директора департаменту Інформаційної безпеки СБУ Юлія Лапутіна; начальник науково-дослідної лабораторії Центру гуманітарних проблем ЗСУ Віктор Топальський; головний консультант Відділу інформаційної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Тетяна Черненко; доцент кафедри телебачення i радіомовлення Інституту журналістики КНУ iм. Тараса Шевченка Ольга Гресько; голова правління Iнтерньюз - Україна Костянтин Квурт; координатор Бюро протидії гібридній війні Євген Магда.

Активну участь у підготовці та проведенні конференції взяли студенти факультету МВ та РГФ Центрально-Європейського Університету: Кулина Наталія, Разгоняєва Поліна, Барчишена Вікторія, Барчишена Юлія, Гарбор Вікторія, Мясникова Анастасія, Решмеділов Микита та Коваль Ольга.

Сохранить

#ЦентральноЄвропейськийуніверситете #Програмаподвійнихдипломів #БезЗНО #Навчання #низькавартість