Молодіжна дипломатія в дії

October 10, 2010

- Молодіжна дипломатія, що це таке? - Якось спитав на конференції студент одного з київських ВУЗів.

- Як, хіба ви не чули? Київ відкриває широкі можливості, молодь спілкується з послами. І до її голосу прислухаються.

- Надзвичайно цікаво! Навіть не знав, що це насправді.

- Так, насправді! Хто, як не ми, буде розбудовувати нашу країну, висвітлювати правду закордонним, вельмишановним гостям? Як чудово, що ми з вами зустрілись, напевно це доля. Я хочу щоб ви самі подивились як все це працює. Запрошую Вас в посольство Індонезії.

- Вау, - від несподіванки вигукнув хлопчина, - аудієнція, отак відразу! Звичайно, для мене, як міжнародника, це безцінний досвід.

- Домовились.

Хочу сказати, що це історія з мого власного життя. Тим допитливим хлопчиком був я сам. У той день я навіть і не думав, що та зустріч змінить моє життя і я настільки захоплюсь мистецтвом дипломатії.

Йшли роки, серйозні зустрічі, новий ВУЗ, керівництво якого з повагою віднеслось до «ініціативи». І ось, нещодавно, в Київському гуманітарному інституті було створено осередок організації «Молодіжна дипломатична ініціатива», - організації, яка дає можливость молоді розкрити свої таланти.

За роки діяльності в галузі дипломатії я, разом з професійною командою, встановлювали зв?язки з видатними дипломатами , політиками, журналістами. Інколи переговори були надзвичайно важкими, але вдавалось з гордістю відстоювати честь української молоді, її інтелектуальний потенціал, щирість та здатність плідно працювати задля досягнення встановленої мети.

22.09.2010 – був важливий день, від якого залежало, як буде розвиватись осередок «Молодіжної дипломатичної ініціативи» в Київському гуманітарному інституті. В цей день студенти деяких ВУЗів, в тому числі і студенти факультету міжнародних відносин Київського Гуманітарного Інституту, зустрічались з аташе з питань культури посольства Російської Федерації в Україні. Це була гарна нагода напряму поставити питання людині, яка безпосереньо залучена до дипломатичної діяльності.

Окрім того, що студенти дізнались цікаві факти з діяльності російського посольства в Україні, також відбувся перегляд документального фільму про видатну постать в історії дипломатії. Людину, яка встановила рекорд всіх країн і народів, перебуваючи міністром закордонних справ СРСР 28 років поспіль. Людину, яка змогла знайти спільну мову з багатьма секретарями ЦК КПРС, витримати всі перепитії політики того часу і щиро відстоювати державні інтереси на світовій арені. Звичайно, йдеться про А. А. Громико. Він був радянським дипломатом, слугою комуністичної системи, але нам, міжнародникам, слід брати за приклад безперечного професіонала у своїй сфері та застосовувати набуті знання в нових реаліях.

Треба зрозуміти, що дипломат, неухильно повинен відстоювати національні інтереси. На латині є навіть вираз «se soumettre ou se demettre», тобто - підкорись, або пійди у відставку. Англійський прем’єр-міністр та міністр закордонних справ Г. Пальмерстон, ще в середині XIX ст. сформулював основні завдання англійської дипломатії: «У Англії немає постійних ворогів та постійних друзів. В неї є тільки постійні інтереси».

Я впевнений, що студенти Київського гуманітарного інституту, які взяли участь у цьому заході, змогли отримати багато корисної інформації. Сподіваюсь, що вони не проґавлять свій шанс і скористаються нею зповна, під час реалізації власних нових проектів.

Молодіжна дипломатична інціатива діє! Ми запрошуємо молодь до прогресивної команди, майбутньої дипломатичної еліти. Давайте зробимо свій внесок в розбудову громадянського, демократичного суспільства, в якому роль молоді постійно зростатиме. Будуємо майбутнє нашої країни разом!

Єрьомін Віктор, студент 3 курсу КГІ, факультету МВ

Заступник голови оргаунзізації “Молодіжна дипломатична Ініціатива”

Please reload

Избранные посты

Участь студентів Центрально-Європейського Університету в міжнародній конференції «Протидія інформаційній війні в Україні»

January 29, 2016

1/3
Please reload

Недавние посты