Дні Куби в Україні

October 21, 2010

 14, 15 та 19 жовтня 2009 року в місті Києві відбувся Перший проект «Дні Куби в Україні» за підтримки Посольства Республіки Куба. На захід були запрошені й студенти факультету міжнародних відносин Київського гуманітарного інституту.

Проект спрямований на виховну роботу серед молоді , поширення інформації щодо співробітництва та дружніх стосунків обох країн, висвітлення в інформаційному просторі політичних і культурно-соціальних взаємин України й Кубинської Республіки із залученням уваги широкої громадськості. Триденний захід в рамках проекту відбувся на території Києво-Печерської лаври і включав показ документального кубинського кіно, виступи кубинських дипломатів, українських мистецтвознавців та культурологів.

Організатори проекту виділили окрему тему для кожного дня заходу. У перший день гості мали змогу співчувати П’яти Кубинським Героям: Герардо Ернандесу Нордеро, Рамону Лабаніно Саласару, Антоніо Герреро Родрігесу, Фернандо Гонсалес Льоту та Рене Гонсалес Сехверерту при перегляді кінострічки «Місія проти терору». З фільму ми дізналися, що ці герої запобігали вчиненню терористичних акцій та диверсій на території Куби, організаторами яких виступали емігрантські антикубинські організації. За допомогою цих героїв кубинський уряд розкривав плани міжнародних терористів і попереджав про них уряд США з вимогою вжити заходів проти організаторів терору, які базуються в штаті Флорида, США.

В американському законодавстві існує положення, згідно з яким кожна людина має право вимагати перенесення суду над нею в інше місто, якщо вона доведе, що в ньому до неї будуть ставитися упереджено. У фільмі наголошується, що емігрантські антикубинські угруповання контролюють в Маямі ЗМІ, владу, навіть суд.

Отримати задоволення від кубинської музики зацікавлені відвідувачі мали змогу на другий день проекту під час показу кінострічки «Соціальний клуб Buena Vista», присвяченої кубинському музичному феномену. У фільмі розповідається про створення Хуаном Де Маркесом Гонсалесом оркестру «Afro Cuba All Stars», який отримав міжнародне визнання і працював у найпрестижніших залах США та інших країн світу.

Завершився проект 19 жовтня демонстрацією документального фільму «Чорнобиль у нас», який присвячений кубинсько-українській програмі допомоги дітям. У ньому розповідається про безкоштовну кубинську програму лікування та оздоровлення дітей, що постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи.

Студенти мали змогу поспілкуватися з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Куба паном Феліксом Леоном Карбальо, третім секретарем Посольства Куба Яімою Вегою та іншими працівниками Посольства.

Ми щиро дякуємо Посольству Республіки Куба в Україні за запрошення на заходи, що відбувалися в ході Першого проекту «Дні Куби в Україні». Це дало змогу нам розширити свій кругозір, дізнатися багато нового та цікавого про Республіку Куба, її людей, її внутрішню та зовнішню політику.

Please reload

Избранные посты

Участь студентів Центрально-Європейського Університету в міжнародній конференції «Протидія інформаційній війні в Україні»

January 29, 2016

1/3
Please reload

Недавние посты