Випускниці факультету МВ КГІ на навчанні в Норвегії

November 30, 2010

У нашому житті часто чуємо побажання: «Нехай збуваються мрії». Ми в стінах нашого рідного інституту, окрім англійської, вивчали ще й норвезьку мову і мріяли продовжити своє навчання в Норвегії після завершення бакалаврської програми на факультеті міжнародних відносин.

Ця мрія здавалася нам недосяжною, але після того, як керівництво КГІ та Норвезького інституту району Брюскерют підписали спільний меморандум про співпрацю, з’явилась можливість подати документи на навчання на факультет прав людини та мультикультуралізму вищеназваного інституту. Факультет територіально знаходиться в місті Драмені неподалік від столиці Норвегії Осло.

Ми щиро вдячні нашому викладачу норвезької мови Жанні Андріївні Кузьменок за підтримку та за міцні знання з норвезької мови та Олегу Сащенку, який ініціював перемовини з норвезьким інститутом, про співпрацю та навчання студентів КГІ.

Після конкурсного відбору нас зарахували на безкоштовне навчання. Королівство Норвегія оплачує не тільки навчання, але й проживання і переліт до місця навчання.

Нас вразила величава краса Норвегії – величні і по-казковому прекрасні гори, прозорі, мов кришталь ріки, зелені ліси, тихі озери.

Начання розпочалося зі «вступного тижня». Ознайомчі лекції проводилися викладачами факультету. Всі предмети викладаються англійською мовою. Нам розповіли про структуру програми спеціальності «Права людини та політкультурність у державі», основні вимоги до навчання. Провели змістовний інструктаж щодо користування бібліотекою, сервісною технікою тощо. Стосовно структури предметів, то головною особливістю є те, що на кожний відводиться місяць. Точніше 3 тижні лекцій та семінарських занять і тиждень самостійної роботи. Майже всю літературу по окремих курсах можна знайти у бібліотеці, але деякі книги обов’язково потрібно купувати. Останній місяць семестру – атестаційний контроль, який проходить як тестування або захист підсумкових ессе на самостійно обрану тему з усіх предметів.

Дуже цікавою виявилася наша група магістрів. Більшість з них норвежці, решта – студенти з Аргентини, Пакистану, Іраку, Камеруну, України. Також цікавим є те, що до поняття «норвежці» входять не лише етнічні норвежці, але й люди інших національностей, які приїхали сюди і стали частиною норвезького суспільства. Так, наприклад, з нами навчаються студенти-громадяни Норвегії, вихідці з Росії, Латвії, Конго.

 

Наталя Рарок та Анна Божук

Please reload

Избранные посты

Участь студентів Центрально-Європейського Університету в міжнародній конференції «Протидія інформаційній війні в Україні»

January 29, 2016

1/3
Please reload

Недавние посты