Реформи у міграційній сфері: українські потреби та польський досвід

December 25, 2010

21 грудня 2010 року понад 30 студентів факультету міжнародних відносин Київського гуманітарного інституту взяли участь у презентації аналітичного видання «Реформи у міграційній сфері: українські потреби та польський досвід».

Цей захід було організовано Інститутом Євро-Атлантичного співробітництва (ІЄАС) та інститутом громадських справ (Варшава) у співпраці з Українським інститутом публічної політики (УІПП).

Поява даного дослідження покликана актуалізувати суспільний діалог щодо вироблення стратегії міграційної політики держави, адже амбітність політики європейської інтеграції (лібералізація візового режиму з ЄС, поступ у досягненні пріоритетів Порядку денного Україна-ЄС) безпосередньо залежить від готовності України провести низку реформ. Цей шлях може стати зрозумілим із урахуванням наявного успішного досвіду наших сусідів – країн ЄС та НАТО – зокрема Республіки Польщі.

Під час цього заходу, обговорювались завдання і виклики міграційної політики України, аналіз потреб українських інституцій у галузі управління міграцією в європейському контексті, досвід формування міграційної політики Польщі та можливості використання його Україною.

Протягом презентації виступали видатні експерти та дипломати такі як Олександр Сушко, Борис Тарасюк. Також були присутніми та виступали Борис Марченко (Перший заступник голови державної міграційної служби) та Віктор Чумак (Директор інституту публічної політики).

Найцікавіші висловлення, які пролунали під час презентації:

- 848 реадмісійних осіб було затримано міграційною службою з моменту підписання угоду про Реадмісію з ЄС, яка була ратифікована ВР України у 2009 р. (це не дуже велика цифра насправді).

- Закон України «про біженців» та Закон України «про правовий статус іноземців» потребують оновлення.

- Орган, який скеровує міграційну службу було створено в 2009 р.; в 2010 р. його було ліквідовано і в цьому ж році відновлено, але при Міністерстві внутрішніх справ України.

- В бюджеті не передбачено коштів на видворення нерегульованих мігрантів.

- Не існує програм соціальної адаптації мігрантів.

- Реадмісійна проблема угоди з Росією, яка відмовляється приймати громадян країн третього світу.

- Демаркаційні складнощі з Білорусією, тому що у неї, на відміну від інших країн, немає демаркаційних угод з країнами ЄС.

- З Молдовою деякі труднощі у демаркації Придністровської ділянки кордону.

 

(інформацію підготував заступник голови Молодіжної дипломатичної ініціативи, студент ІІІ курсу факультету МВ КГІ Єрьомін Віктор)

Please reload

Избранные посты

Участь студентів Центрально-Європейського Університету в міжнародній конференції «Протидія інформаційній війні в Україні»

January 29, 2016

1/3
Please reload

Недавние посты