Прес-конференція та круглий стіл «20 років партнерства Україна-НАТО»

September 15, 2011

Студенти факультету міжнародних відносин Київського гуманітарного інституту взяли участь у організації та проведенні прес-конференції та круглого столу «20 років партнерства Україна-НАТО», що відбулися у Києві 14 липня 2011 року з нагоди Дня євроатлантичного партнерства.

Захід відбувся на виконання Річної Національної програми співробітництва України з НАТО на 2011 рік за сприяння Центру інформації та документації НАТО в Україні, Міністерства закордонних справ України.

Серед учасників заходу – політики, військові, представники неурядових організацій, а також українські та іноземні дипломати.Під час обговорень київська аудиторія через відео-міст мала змогу спілкуватися з колегами у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. Мова йшла здебільшого про проблеми загальноєвропейської безпеки, а також про внутрішні українські реалії.

Відкриваючи захід голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж відзначив, що перші контакти у відносинах України з НАТО розпочалися саме 20 років тому з часу здобуття Україною незалежності.

Україна і НАТО успішно співпрацюють у реформуванні українського сектору безпеки та оборони, здійснюють проекти у військово-технічній сфері. Нині на порядку денному спільні дії у подоланні загроз невійськового характеру, таких як техногенні та природні катастрофи, тероризм та піратство у кібернетичному просторі, енергетична безпека. Взагалі, Україна – друга після Росії серед країн-партнерів НАТО за кількістю проектів, що здійснюються у рамках європейської програми «Наука задля миру та безпеки». Про це під час відео-мосту між Києвом і Брюсселем говорив помічник Генерального Секретаря НАТО з питань політичних відносин та політики безпеки посол Дірк Бренгельманн. У цьому контексті він наголосив, що українські ВМС вже мають досвід співробітництва з НАТО в рамках антитерористичної операції в Середземному морі та в антипіратській операції ЄС "Аталанта".

Керівник департаменту євроатлантичного співробітництва та нових викликів МЗС України Борис Захарчук зауважив, що позаблоковий статус української держави зменшив заполітизованість і додав конкретики відносинам між Києвом і Брюсселем. Зокрема основними напрямками співпраці Україна-НАТО є: приєднання український військових до Сил реагування НАТО; співпраця у боротьбі з кібернетичною злочинністю; співпраця з відділом НАТО у реагуванні в надзвичайних ситуаціях; захоронення радіоактивнихвідходів.

Марчін Кожієл, керівник Офісу зв’язку НАТО в Україні зазначив, що двері НАТО і досі залишаються відкритими для України. Україна, в свою чергу, залишається стратегічним партнером НАТО та співробітництво з НАТО наближує Україну до вступу в ЄС.

Мішель Дюре, керівник відділу по роботі з країнами-партнерами, Управління громадської дипломатії штаб-квартири НАТО в Брюсселі зазначив, що сьогодні в світі відбувається глобальний процес мультилатералізму. Україна є потужним донором безпеки в світі, а також формує імідж всієї Центрально-Східної Європи. І власне прийшов час менше говорити ритуально, а більше робити конкретики для розвитку та укріплення безпеки як України, та і всіх країн євроатлантичного простору.

Завершуючи роботу круглого столу голова Громадської ліги Україна – НАТО Сергій Джердж запропонував представникам НАТО та Євросоюзу підтримувати громадські ініціативи, спрямовані на розвиток демократії в Україні, інформувати українців про життя у державах-членах НАТО та ЄС.

 

(інформацію підготував студент ІІI курсу факультету МВ КГІ Підберезний Кирило)

Please reload

Избранные посты

Участь студентів Центрально-Європейського Університету в міжнародній конференції «Протидія інформаційній війні в Україні»

January 29, 2016

1/3
Please reload

Недавние посты