Участь у Міжнародній літній школі з прав людини в Хапаранді, Швеція

October 15, 2011

З 15.08. 2011 по 30. 08. 2011 року студентка IV курсу факультету міжнародних відносин Київського гуманітарного інституту, Коломієць Катерина навчалась у Шведсько-фінській вищій народній академії (Sverigefinska folkhogskolan) в місті Хапаранда, Швеція. Катерина ділиться своїми враженнями від навчання та перебування на Скандинавському півострові.

Курс, який я вивчала, називається «Відкрите суспільство на прикладі Швеції, права людини в Швеції і участь Швеції в захисті прав людини у світі», і є частиною міжнародної програми Visby, що підтримується і повністю фінансується Шведським Інститутом.

За період проходження курсу я прослухала такі лекції : «Минуле і майбутнє регіону долини Торніо та шведської Лапландії»; «Шведська мова і культура», «Національні держави і політика захисту меншин в Скандинавії», «Етнічний фактор у сучасному суспільстві», «Минуле і теперішнє саамів», «Роль ЗМІ в суспільстві, свобода слова і її обмеження, роль і розвиток журналістики в світі», «Діяльність саамського парламенту», «Правовий підхід в діяльності неурядових організацій», «Діяльність ООН в сфері захисту прав людини», «Локальні і глобальні екологічні проблеми в контексті прав людини. Шведський погляд на проблему», «Права людей з обмеженими можливостями», «Можливості, що надаються інвалідам у Швеції та Фінляндії», «Європа – століття розвитку демократії і прав людини», «Проблеми дискримінації, шляхи її подолання і підтримка прав людини», «Вища освіта в Швеції», «Міська влада Хапаранди в дії – підзвітність громадянам і їх право впливати на місцеву владу».

Лекції проводилися як викладачами з самої академії, так і запрошеними лекторами, серед яких були викладачі Стокгольмського Університету та університетів Умео і Лулео, журналісти, адвокати, представник Саамського Парламенту, Генеральний Секретар асоціації ООН у Швеції Лінда Нордін Торслунд і представник шведського Міністерства закордонних справ, в минулому посол Швеції в Румунії Матс Оберг.

В рамках передбачених екскурсій я відвідала Саамський Парламент в місті Кіруна, Швеція і ознайомилась з його практичною діяльністю. Під час екскурсії до Фінляндії я побувала в місті Рованьємі, де перетнула полярне коло, відвідала офіційну резиденцію Санта-Клауса і Арктичний Музей, експозиції якого охоплюють всю історію розвитку Лапландії.

Місто Хапаранда є унікальним регіоном, оскільки воно розділене навпіл кордоном з Фінляндією. Шведська частина називається Хапаранда, фінська – Торніо. Зважаючи на історичну близькість двох країн і на те, що їх інтереси перетинаються в цьому регіоні, тема фінсько-шведської співпраці була провідною під час навчання.

По завершенню проходження навчального курсу я провела три додаткових дні у Стокгольмі, де побувала на екскурсії в Нобелівській Ратуші і оглянула інші визначні місця столиці

Участь в цьому проекті поглибила мої знання про відносини між країнами Балтійського регіону, захист прав людини у Швеції і шведське бачення поняття «відкрите суспільство».

 

(інформацію підготувала студентка 4 курсу факультету міжнародних відносин Київського гуманітарного інституту Коломієць Катерина)

Please reload

Избранные посты

Участь студентів Центрально-Європейського Університету в міжнародній конференції «Протидія інформаційній війні в Україні»

January 29, 2016

1/3
Please reload

Недавние посты