Інформація Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України

April 6, 2015

6 квітня 2015 року в Комітеті з питань науки і освіти Верховної Ради України пройшла нарада за участю Голови комітету Гриневич Л.М., членів комітету та ректорів ВНЗ у складі: Голова Правління ПрАТ «ВНЗ «Київська гуманітарна академія» Шепелюк О.Ю., ректор ПрАТ «ВНЗ «Київська гуманітарна академія» Молдованов М.І., ректор ПрАТ «ВНЗ «Національна академія управління» Єрохін С.А., ректор ПВНЗ «Міжнародна академія екології та медицини» Салюта М.Ю. з питань створення спільного міжнародного учбового закладу «Центрально-Європейський університет».

 

Мета зустрічі: підтримка концептуального підходу до створення міжнародного університетського комплексу у формі холдингу, засновниками якого будуть приватні ВНЗ України. Кінцева мета проекту - злиття 10-15 ПВНЗ в єдиний університет та реєстрація одного вишу, де вузи-засновники стають структурними підрозділами університету, зберігаючи певну юридичну і фінансову автономію.

 

Створення спільного міжнародного університету дозволить отримати цілу низку конкурентних переваг у порівнянні з вітчизняними та зарубіжними ВНЗ:

 

1. створення об’єднаних кафедр з достатньою кількістю докторів, професорів, іноземних викладачів;

 

2. уніфікація навчальних планів і програм бакалаврської, магістерської та докторантської підготовки у повній відповідності до вимог і стандартів університетів ЄС;

 

3. створення єдиного методичного забезпечення навчального процесу та впровадження нових інноваційних підходів до освітньої, дослідницької та професійної діяльності студентів;

 

4. об’єднання бібліотечного, комп’ютерно-інформаційного, видавничого та матеріально-технічного потенціалів. Створення єдиного спільного інформаційного порталу та спільної рекламно-іміджевої бази;

 

5. більш ефективне використання власних площ (навчальних приміщень, гуртожитків, спортивних баз, баз відпочинку та інше);

 

6. створення спільних органів управління (ректорат, бухгалтерія, учбово-методичний центр, приймальна комісія, відділ кадрів, та інше). Одним із важливих завдань спільного університету повинна стати підготовка іноземних студентів з країн Азії, Африки та Латинської Америки (є попередня домовленість про навчання студентів з Азербайджану, Нігерії, Вірменії).

 

Ще одною принциповою новацією стане створення в рамках спільного міжнародного університету – першого освітнього кластеру: мережеве освітнє об’єднання спеціалізованих гімназій, ліцеїв, коледжів та інститутів у різних містах України та закордоном. За погодженням з ВНЗ Словакії, Чехії і Польщі планується організація паралельного навчання студента у зарубіжному ВНЗ та отримання за період навчання двох дипломів – українського та країни ЄС.

 

Неординарний механізм утворення нового ПВНЗ вимагає консультацій та підтримки зі сторони комітету Верховної Ради України та МОН України.

 

Комітет з питань науки і освіти Верховної Ради України підтримує ініціативу вузів-засновників нового університету. Триває розробка засновчих документів.

Please reload

Избранные посты

Участь студентів Центрально-Європейського Університету в міжнародній конференції «Протидія інформаційній війні в Україні»

January 29, 2016

1/3
Please reload

Недавние посты