Свідомий вступ-2016

May 27, 2016

Для випускників шкіл та їхніх батьків наразі настала гаряча пора року – час вибору майбутнього: університету, напряму підготовки і  чи можна вступити на навчання до вишу без ЗНО. І тут є про що розмірковувати.

 

Хвилюючі урочистості останнього дзвінка та випускного вечора, радість батьків і вітання друзів із закінченням школи в кінці червня зміняться підрахуванням балів ЗНО, серйозними роздумами куди направляти документи на вступ і на яку саме професію.


І перша хибна настанова для багатьох випускників – обов’язково потрапити на бюджет, навіть якщо професія не зовсім та або зовсім не та, яку б хотілося чи про яку мріяли. «Але ж за навчання не платити та й ще стипендію можна отримувати (хоч і невелика, але приємність)» − так вважає багато абітурієнтів і батьків, але вони помиляються.


Радість першого семестру від занурення у студентське життя швидко мине і для багатьох таких щасливчиків, які потрапили на навчання за державним замовленням, з’ясується, що вчитися їм зовсім нецікаво, бо вищий начальний заклад і напрям підготовки обрали за принципом «головне, щоб на бюджет, а там побачимо».


І дійсно, студентам і батькам за результатами першої сесії стає наочно видно, що навчатися важко і дуже важко, все дається через силу з поганим настроєм і, як результат, низькими оцінками та, дуже часто, вже без стипендії. Чому? Тому що (повторюємо) нецікаво. На 2-у та третьому курсах всім – і студенту і близьким − стає остаточно зрозуміло, що треба щось робити. Чи то кидати навчання і вступати до іншого ВНЗ, куди хотілося раніше і вчитися на тій спеціальності про яку мріялося, але вже треба оплачувати  контракт і йти працювати. А як тоді встигати вчитися у двох різних вишах і працювати, тим більше, якщо провчившись 2-3 роки, майбутня професія так і не стала бажаною, а через байдужість до навчання потрібних знань за фахом здобути не вдалося і ні про яку конкурентоспроможність на ринку праці не може бути й мови. А час минає… І що робити?..
Щоб уникнути такої або схожої ситуації і не задаватися подібним питанням, потрібно зважено робити вибір майбутнього. Так зване «бюджетне місце», як і сам диплом про вищу освіту, не повинні бути самоціллю. Бо це самообман. Тому вибір університету, професії і програм навчання робити необхідно свідомо, з холодною головою.


Так само нетреба панікувати, якщо провалено ЗНО. Так, звісно, це прикро, але ситуація небезвихідна. Можна обрати один із варіантів вступу без сертифікатів Українського центру оцінювання якості освіти.
ПрАТ «Українсько-Польський вищий навчальний заклад  «Центрально-Європейський університет» може запропонувати 2 варіанти такого вступу:
до польського вишу-партнеру за Програмою подвійних дипломів із можливістю зарахування до українського ВНЗ;
до Міжнародного коледжу еколого-інформаційної безпеки, що входить у структуру Університету.
Центрально-Європейський університет уклав договори про співпрацю та реалізацію Програми подвійних дипломів з 4 провідними вишами Республіки Польща: Академія Бізнесу в Домброві Гурнічій (Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej), Вища Школа Публічного Управління у м. Щецин (Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie), Західнопоморська Школа Бізнесу у м. Щецин (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, Polska), Вища Школа Європейської інтеграції у м. Щецин (Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie).
За Програмою подвійних дипломів і вступники, і батьки отримують низку переваг.
По-перше, для вступу до польських вишів-партнерів не потрібні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти. Більше того, стати студентом ВНЗ Польщі можна раніше ніж в Україні, і вже потім за відповідною Програмою можна бути зарахованим до нашого Університету.
По-друге, одночасно можна отримати два дипломи − нашого і партнерського ВНЗ у Польщі. А це, погодьтеся, істотне заощадження часу, адже всього за 4 роки отримаєте за обраною спеціальністю 2 дипломи бакалавра, один із яких – країни ЄС.


По-третє, навчаючись в Україні студенти можуть 2-3 місяця на рік  працевлаштуватися в Польщі та заробити необхідні кошти на своє навчання та перебування за кордоном!
По-четверте, плата за навчання здійснюється лише в одному виші.   Більше того, у разі навчання у партнерському виші Польщі за програмою «подвійних дипломів» вартість значно нижче (!), ніж у разі самостійного вступу. Заощадження грошей очевидно: освіта в двох університетах за фактичною вартістю навчання як в одному. Крім цього, студентам не потрібно постійно перебувати у Польщі, а отже платити за проїзд, житло, харчування тощо, оскільки значну частину навчання вони зможуть пройти  в Києві.


А тепер, шановні вступники та батьки, подумайте, що краще обрати – самообман у вигляді реалізації буцімто втішної думки «головне, щоб на бюджет, а там побачимо ким працювати» і всі відповідні негативні наслідки такого хибного кроку, або навчання за омріяним напрямом підготовки з можливістю закордонного стажування та працевлаштування (і навіть самозабезпечення), знання іноземних мов, результатом чого стануть у дипломи державного зразка України та Польщі з бажаної професії, за якою мріється працювати.
Думайте, вибір за вами.


З повагою і побажанням успіхів,
Ректор ПрАТ «Українсько-Польський
вищий навчальний заклад  
«Центрально-Європейський університет»             Молдованов М. І.    

 

Please reload

Избранные посты

Участь студентів Центрально-Європейського Університету в міжнародній конференції «Протидія інформаційній війні в Україні»

January 29, 2016

1/3
Please reload

Недавние посты